Back

Partneri

Naši partneri

Za veľmi dôležitú časť štúdia považujeme prepojenie na prax a sme hrdí na naše úspešné spoločné projekty s firmami. Niektoré z nich možno už aj dnes tvoria súčasť tvojho života. Naši partneri s FIIT spolupracujú v rámci svojich projektov a mnohí naši študenti našli uplatnenie v niektorej zo spolupracujúcich firiem.

Gabriel Galgoci

Director Client Network Operation Management & Slovakia Country General Manager AT&T

“IT je dnes pravdepodobne najdynamickejšie odvetvie ľudskej činnosti s kontinuálne sa skracujúcim inovačným cyklom. Pripravovať odborníkov v tejto oblasti je preto náročná výzva, ktorej sa na FIIT STU zhostili bravúrne, čo umožňuje pripraviť absolventov so širokým portfóliom znalostí a zručností, ktoré prebiehajúca digitálna evolúcia potrebuje.”

Ľuboš Iro

Head of Development Center, Siemens Healthineers

“Vývojom špičkového softvéru a technológií pre zdravotníctvo zachraňujeme ľudské životy po celom svete. Spoluprácou s FIIT STU a našim prístupom k projektom sa snažíme kultivovať IT prostredie na Slovensku a povzniesť ho na svetovú úroveň.”

Miroslav Kepencay

Vedúci oddelenia Coordination and Strategy Support, Aseco Central Europe

“Študenti FIIT majú vynikajúci rozhľad o IT technológiách a vedomosti, ktoré získali počas štúdia, sú pre nich výborným základom na získavanie skúseností v praxi. Práve vďaku silným základom z FIIT sa na projektoch realizovaných v našej spoločnosti rýchlo stávajú cennou súčasťou tímov.”

 

Ján Kvak

Systémový projektový manažér, Výskum a vývoj, Continetal

“Za najpozitívnejšiu črtu FIIT považujem to, v čom je stabilne už niekoľko rokov lídrom – zamestnanosť absolventov. Bolo pre mňa veľmi príjemným zistením už počas štúdia, že ak by som si potreboval nájsť prácu, trvalo by to presne deň. V dnešnom svete je práve táto črta FIIT neoceniteľnou devízou.”

Jozef Kováč

co- founder & CTO, Exponea

“FIIT nám na Slovensku pomáha postaviť firmu, ktorá obstojí v porovnaní s gigantmi ako Oracle, Adobe a Salesforce. Softverové inžinierstvo a AI sú pre nás tie najlepšie odbory – ich absolventi majú u nás možnosť všetko naučené na FIIT naplno zúžitkovať a stať sa svetovými expertmi.”

Fridrich Matejík

riaditeľ, IBM Slovensko

“Spoločnosť IBM dlhodobo spolupracuje s FIIT STU na príprave absolventov pre nové pozície v digitálnej ekonomike. Ako globálna inovatívna spoločnosť pozorujeme, že trh práce sa dynamicky vyvíja a posúva od tradičných odvetví k produktom a službám s pridanou hodnotou. Univerzity a firmy musia spoločne hľadať spôsoby ako vyškoliť študentov pre prácu s novými technológiami tak, aby získali zručnosti pracovať v oblasti umelej inteligencie, kvantovych pocitacov, veľkých dát, cloudu alebo internetu vecí. IBM v rámci Akademickej Iniciatívy sprístupňuje študentom a pedagógom najnovšie technológie s cieľom, čo najefektívnejšie prepájať spoločnosť a univerzitné prostredie.”

“Z pohľadu našej spoločnosti, ktorá sa zaoberá výhradne vývojom softvérových riešení, FIIT poskytuje najpraktickejšie využiteľné vzdelanie na Slovensku. Absolventom aj študentom fakulty radi poskytujeme zaujímavé pracovné príležitosti a absolvovanie FIIT je pre nás garanciou všestranného a rozhľadeného kolegu. Študentom tiež ochotne vyjdeme v ústrety, keď potrebujú skĺbiť náročné štúdium s absolventskou praxou.”

Roman Kriško

Generálny riaditeľ, Tempest

“Súčasnosť nám ukazuje, že technológie dokážu podstatne pomôcť pri skvalitňovaní života i podnikania. Bez vzdelaných a odhodlaných ľudí však nedokážeme prinášať technologické inovácie. Vzdelaní ľudia sú našim najcennejším aktívom už takmer 30 rokov.”

Chceš sa stať profesionálom a žiť život svojich snov?

Pridaj sa k nám, študuj na FIIT a získaj to najkvalitejšie vzdelanie v IT v strednej Európe. Spolupracuj na významných projektoch a získaj nadštandardne hodnotenú prácu, ktorá ťa bude baviť. Na ceste k nej ťa podporíme a ukážeme ti možnosti IT sveta, o ktorých sa ti možno ešte ani nesníva.