5 dôvodov prečo študovať na FIIT

Informatika a informačné technológie sú všade okolo nás. Skoro za každou vecou, ktorú denne chytíš do ruky, stoja informačné technológie použité na jej výrobu alebo prevádzku. Na to, aby si sa stal tvorcom pokroku, treba niekde začať. Uč sa od najlepších a buď prínosom v oblasti, ktorá ťa bude baviť. Výber je neobmedzený, žiadna oblasť sa nezaobíde bez informatiky.

Tu je 5 dôvodov prečo študovať na FIIT

Nebude to prechádzka ružovou záhradou, ale ani Mission Impossible. Pre týchto 5 dôvodov by si určite mal študovať na FIIT STU v Bratislave.

Vedomosti

Ak chceš získať najkvalitnejšie vzdelanie, ako napríklad na Oxforde či Cambridge, tak sa pridaj k nám. Sme jediná fakulta v SR a ČR s rovnakou akreditáciou ako popredné svetové univerzity. Naši učitelia ti poskytnú tie najlepšie vedomosti z oblasti IT a tvoj diplom bude uznávaný aj v zahraničí. Okrem štúdia budeš pracovať na reálnych projektoch, ktoré ťa naučia aj práci v tíme, a stretneš mnoho zaujímavých ľudí z praxe. Kráčame s dobou a inovácie zo sveta IT ihneď zavádzame do učebného procesu.

Moderné priestory

Naše priestory sa nachádzajú v novej modernej budove a aj vďaka našim partnerom máme výborné vybavenie priestorov vrátane laboratórií a učební. Sme najmodernejší IT stánok na Slovensku. Všetko máš k dispozícii a zadarmo. V našich priestoroch organizujeme mnoho odborných podujatí, ako napríklad Night of Chances, OpenSlava, Data Science Club, Agile Breakfast, Girl’s Day, World Usability Day, DevDays, ReactConf. Priestor u nás majú aj neformálne akcie ako FIITkovica a večery spoločenských hier.

Bratislava — hlavné mesto

Študovať v hlavnom meste Slovenska je skvelé. Spoznáš tu veľa nových ľudí, kamarátov (možno aj nové lásky). Navyše si v centre IT diania na Slovensku. V Bratislave sídlia najvýznamnejšie IT firmy a pobočky zahraničných firiem, ktoré s nami taktiež spolupracujú. Do veľkého IT sveta tak môžeš vkročiť už počas štúdia. Budujeme silnú komunitu študentov, ktorej budeš súčasťou. Po skončení štúdia sa z niektorých tvojich spolužiakov stanú kolegovia.

Spoločenský život / šport

Budeš bývať na internáte v Mlynskej doline, kde býva 8000 študentov. Nájdeš tu kluby, kde sa dá zabaviť. Ak miluješ šport, tak si tiež prídeš na svoje. Plaváreň, telocvičňa, posilňovňa - všetko je nablízku. A ak si vyznávačom e-športov, na FIIT sa naozaj zabavíš. Do školy to budeš mať tiež len pár metrov. Naše internáty postupne renovujeme a patria medzi najmodernejšie.

Svetové pracovné príležitosti

Naši študenti už počas štúdia absolvujú zahraničné pobyty alebo pracovné stáže, napríklad v Google Zurrich, CERNe a inde. Po skončení školy pre teba padajú akékoľvek hranice a naši absolventi pracujú na významných pozíciach nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, medzi inými aj v Google v Európe i USA, Facebooku, ESETe Slovensko i USA. Niektorí pracujú ako digitálni nomádi z Thajska, resp. odkiaľkoľvek, kde je internetové pripojenie.

Chceš sa stať IT profesionálom a žiť život svojich snov?

Pridaj sa k nám, študuj na FIIT a získaj to najkvalitejšie vzdelanie v IT v strednej Európe. Spolupracuj na významných projektoch a získaj nadštandardne hodnotenú prácu, ktorá ťa bude baviť. Na ceste k nej ťa podporíme a ukážeme ti možnosti IT sveta, o ktorých sa ti ani nesníva.